Algemene omschrijving
Geef jij regelmatig trainingen aan volwassenen, of wil je daar binnenkort mee starten? Wil jij goed voor de groep staan en wil je goed kunnen omgaan met lastige deelnemers, weerstand, storingen in de groep en andere moeilijkheden? Hoe schep je een veilig leerklimaat? Wat doe je als het even niet lekker loopt?
Op de eerste en tweede dag worden de basisvaardigheden voor het ontwikkelen van een training behandeld (een aansprekende training opzetten, een goede opbouw van het programma, diverse werkvormen, deelnemers in actie krijgen e.d.).
In deze training ‘Train de trainer’ is op de derde dag extra aandacht voor ‘goed voor de groep staan’, zoals omgaan met lastige deelnemers, weerstand, storingen in de groep, wat doe je als een deelnemer niet wil meedoen e.d.
Deze training wordt verzorgd door een erkend NOBTRA Master Trainer, opgenomen in het register van de Nederlandse Orde van Beroepstrainers.
Doelgroep
Deze training is bedoeld voor deelnemers die aan het begin staan van het opzetten en geven van trainingen, of deelnemers die zich verder willen bekwamen in het opzetten en geven van trainingen.
Leerdoelen
Na afloop van deze training weet je hoe jij een training kunt opzetten, voorbereiden en uitvoeren. Bovendien zul je leren om te gaan met deelnemers die niet tevreden zijn met het verloop van de training.
Voorkennis
Voor deze training is er geen voorkennis vereist.
Onderwerpen
Deze training start met de ‘ingrediënten’ om voor jouw doelgroep de juiste training te ontwikkelen. Op de derde dag word je getraind om goed voor de groep te staan, ook als er moeilijkheden in de groep zijn.
Onderwerpen die aan de orde komen zijn:
- Leereffectiviteit, leerstijlen, meervoudige intelligentie.
- Aansluiten bij ons brein.
- Leerdoelstellingen van jouw deelnemers.
- Het inhoudelijke programma.
- Optimaal leerrendement stimuleren.
- Diverse werkvormen.
- Veilig leerklimaat.
- Omgaan met weerstand, storingen e.d. in de groep.
- Wat doe je als een deelnemer niet wil meedoen?